Історія створення та розвитку Арцизького МНВК

/Files/images/табличка УПК.jpg/Files/images/_DSC0062.JPG

Арцизький міжшкільний навчально-виробничий комбінат трудового навчання та професійної орієнтації учнів був створений за рішенням Арцизької Ради народних депутатів за №104 17 березня 1978 року. У створенні матеріально-технічної бази комбінату приймали участь колгоспи "Путь Ильича", "Искра", радгоспи "Днестровский", "Первомайский", "Комсомолец", а також АТП – 15132, автобаза №10, райбиткомбінат, райпо, Арцизьке РО "Сільгосптехніка", міжколгоспбуд, общепіт, Одеське ОСУ – 511 (Арцизька дільниця).

Протягом понад 30 років діяльності навчального закладу в МНВК було підготовлено понад 2000 водіїв, більше 1000 швачок і стільки ж продавців продовольчих та не продовольчих товарів, більш як 500 трактористів та 200 спеціалістів тваринництва, більше 300 спеціалістів будівничих професій. Близько 2000 осіб на базі комбінату оволоділи комп’ютерною технікою.

Профільним трудовим навчанням на базі МНВК було охоплено 3 міські та 5 сільських середніх загальноосвітніх шкіл.

Протягом перших 10 років діяльності МНВК, с залученням матеріально-технічної бази промислових та сільгосп підприємств велась підготовка за спеціальностями: маляр-штукатур, водій, оператор машинного доїння, тракторист, хлібопекар, токар, електрик, крановик мостового крану, столяр і тесляр.

База комбінату систематично укріплювалась за рахунок господарств, підприємств та місцевого бюджету.

З 1998 року Арцизький МНВК – ліцензований навчальний заклад.

Була проліцензована професійна підготовка за фахом:

- водій категорії "В" та "С";

- продавець продовольчих товарів;

- продавець не продовольчих товарів;

- швачка;

- оператор комп’ютерного набору.

На сьогоднішній день профільним навчанням на базі МНВК охоплено учні 10-х та 11-х класів технологічного профілю Арцизького НВК "ЗШ I-III ст №1-гімназія", Арцизького НВК "ЗШ I-III ст №4-ліцей", Арцизької ЗОШ №5, ЗШ I-III ст.с. Веселий Кут, ЗШ I-III ст.с. Теплиця, Долинівської та Мирнопільскої ЗОШ.

МНВК систематично співпрацює з Арцизьким районним центром зайнятості. Періодично виконує їх замовлення на професійну підготовку та проведення тематичних семінарів з безробітними.

ІСТОРИЧНИЙ ФАКТ:

Навчально-виробничі комбінати з'явилися в СРСР у середині 70-х років XX століття. Постанова про їх організації було прийнято Радою Міністрів СРСР в 1974 році. У 1975 році було затверджено "Типове положення про міжшкільні навчально-виробничі комбінати трудового навчання та професійної орієнтації учнів»

Кiлькiсть переглядiв: 456

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.